prof.garden@gmail.com | 509 414 467 | 503 488 733

Ogród daje nam wiele przyjemności przy pracy oraz przebywaniu w nim. Zacznijmy jednak od początku. Aby nasz ogród przydomowy był niepowtarzalny i przemyślany nie możemy pozwolić żeby rośliny zasadzane w nim były przypadkowo. Musimy na początku go zaprojektować pod względem roślin jak i nawierzchni utwardzanych, oświetlenia i najważniejsze odpowiedniego nawadniania.

Projekt możemy wykonać sami. Poświęcimy na to dużo czasu ale będziemy mieli wielką satysfakcję z pracy. Możemy także zlecić projekt firmie wyspecjalizowanej w zakładaniu ogrodów i terenów zielonych takich jak Prof-Garden z Jaksic.

Prace związane z zakładaniem ogrodu zaczynamy od ukształtowania terenu. Wytyczamy ścieżki komunikacyjne i teren do zasadzeń. Następnie rozprowadzamy system nawadniania naszego ogrodu. Pamiętajmy o odpowiedniej ilości wody dla określonych nasadzeń oraz trawników. Kiedy już mamy wykonany i sprawdzony system nawadniania możemy zacząć przesadzać rośliny do naszego ogrodu. Finalnie zakładamy trawnik.

Od tej chwili możemy delektować się naszym ogrodem, który z dnia na dzień będzie coraz piękniejszy. W razie potrzeby musimy go pielęgnować poprzez wycinki drzew lub krzewów, cięć pielęgnacyjnych czy też artystycznych. Co pewien czas musimy także pielęgnować trawnik poprzez ścięcie i odpowiednie nawożenie. Prace pochłaniają dużo czasu i można je zlecić firmą zajmującym się pielęgnacją ogrodów takich jak Prof-Garden.

Zapraszam do obejrzenia naszych ogrodów w Inowrocławiu.

Close Menu